ضامن استخدام؛ ضامن شغلی | انجام ضمانت شغلی و استخدام در 1403

ضامن شغلی (ضامن استخدام) میخوای؟ اگر نیاز به ضامن  شغلی دارید، “ضامن میشم” ضمانت شغلی شما را انجام می دهد. میتوانید از طریق فرم درخواست ضامن درخواست خودتان را ارسال کنید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند. با ما بهترین و سریع ترین نوع ضمانت را تجربه کنید. با داشتن ضامن های مختلف از نوع کسر از حقوق، ضامن کارمند، ضامن کاسب و … بهترین خدمات را با بهترین قیمت به شما ارائه خواهیم داد. همچنین میتوانید بسیار سریع ضامن خود را فراهم کنید و سریعتر ضامن شغلی خودتان را تهیه کنید.

ثبت نام جهت دریافت ضامن (کلیک کنید)

مزایای استفاده از ضامن شغلی در سامانه ضامن میشم

ضمانت با استفاده از سامانه ضامن میشم بسیار سریع خواهد بود و تجربه شیرینی را برای شما رقم خواهد زد. برخی دیگر از ویژگی های ما:

  • هزینه پس از انجام ضمانت دریافت می شود.
  • تمامی ضمانت های شغلی لازم توسط ما انجام می گردد ( ضامن برای شغل های معلمی، آموزش پرورش، بانک، ادارات، شرکت های خصوصی، دفاتر کار، نیروهای مسلح و … )
  • ضامن ها مورد تایید  تمامی مراجع بانکی و قضایی می باشند.
  • امکان دریافت ضمانت برای چند نفر محیا می باشد.
  • بدون معطلی می باشد.(همکاران ما سوابق شما را بررسی میکنند و در صورت امکان انجام به شما اطلاع میدهند)
  • کمترین مبلغ در بین رقبا از شما اخذ خواهد شد.
  • تمامی مراحل آنلاین انجام می گردد و نیازی به حضور شما تا زمان انجام ضمانت نیست.
  • اعتبارسنجی کاملا  رایگان می باشد.
  • پاسخگویی توسط  همکاران ما روزانه از ساعت 11 صبح الی 19 عصر می باشد.

برای دریافت ضمانت شغلی چطور به ما اعتماد کنید؟

سامانه ضامن میشم با داشتن طیف گسترده ای از ضامنین مختلف، در اسرع وقت کار شما را انجام خواهد داد. مهم ترین بخش ضمانت دریافت هزینه می باشد که برای اولین بار در ایران، بدون هیچ گونه پیش پرداخت و یا تعرفه اعتبار سنجی، بصورت رایگان میتوانید شروع به دریافت ضامن کنید و کل هزینه پس از انجام ضمانت طی یک قرارداد رسمی از شما دریافت می گردد.

این مهمترین ویژگی ماست، چه تضمینی بهتر از اینکه شما بتوانید پس از دریافت ضمانت هزینه را پرداخت کنید؟ از این بابت در ایران بی رقیب هستیم.

ثبت نام جهت دریافت ضامن (کلیک کنید)

سوالاتی در این مورد دارید؟ چطور با ما در ارتباط باشید

سامانه ضامن میشم مجهز به چت آنلاین و تلفن ثابت می باشد که میتوانید از طریق آنها با ما در ارتباط باشید

تلفن های ما در پایین سایت و در صفحه تماس با ما  موجود می باشد که از طریق آنها میتوانید با ما در تماس باشید و سوالات خودتان را بپرسید .

همین الان ثبت نام کنید

برای ثبت نام جهت دریافت ضامن، روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را تکمیل کنید، همکاران ما پس از بررسی مورد شما با شما تماس میگیرند و یا از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهند کرد.

ثبت نام جهت دریافت ضامن (کلیک کنید)

ضامن شغلی یا ضامن استخدام به چه معناست و چه شرایطی دارد؟

بعضی از مشاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی برای استخدام نیروی کار جدید، درخواست ضامن می‌کنند. اما چرا برای استخدام در برخی از مشاغل نیاز به ضمانت وجود دارد؟ به گزارش ایسنا، بر اساس گفته‌های شیپور، احتمالاً شما در آگهی‌های استخدامی که در وب‌سایت‌ها و موسسات استخدام در سراسر ایران وجود دارند، درخواست ضامن معتبر را مشاهده کرده‌اید. اما چرا کارفرمایان به این موضوع تا این اندازه اهمیت می‌دهند و چه رده‌ های شغلی معمولاً به ضامن نیاز دارند؟
هنگامی که به دنبال شغل هستید، ممکن است بدانید که فرایند استخدام در سازمان‌ها و ادارات دولتی تفاوت‌هایی با بخش خصوصی دارد. در بخش دولتی، افراد معمولاً از فیلترهای سختی عبور می‌کنند و پس از گذراندن مراحل مختلف، به استخدام سازمان مربوطه می‌رسند. همچنین، در این بخش، تعهدات کافی از فرد گرفته می‌شود.
اما وضعیت در بخش خصوصی متفاوت است. در این بخش، تعداد زیادی استخدام‌ صورت می‌گیرد و افراد معمولاً برای استخدام در شرکت‌های خصوصی، از فیلترهای سخت ادارات دولتی رد نمی‌شوند. به همین دلیل، ممکن است مشکلاتی هنگام انجام کار و پس از پایان همکاری بین کارفرما و کارمند پیش آید.
به طور کلی، به نظر می‌رسد که کارفرمایان ناچار هستند برای برخی از مشاغل درخواست ضامن کنند. اگر عباراتی مانند “کار در تهران”، “کاریابی تهران”، “استخدام اصفهان”، “کار در منزل اصفهان”، “کار در کرج” و سایر مناطق را جستجو کنید، آگهی‌های مختلف استخدام را خواهید دید که برای برخی از آن‌ها داشتن ضامن معتبر یکی از شروط اصلی استخدام است.
برای مثال، در برخی از شغل‌های حساس مثل کارگر، تأکید زیادی بر روی ضامن قرار می‌گیرد. همچنین، هنگام استخدام حسابدار یا راننده نیز نیاز به ضامن وجود دارد. در نهایت، شغل فروشندگی نیز یکی از حوزه‌های استخدام است که برای آن نیاز به ضامن وجود دارد.
کارفرمایان، با توجه به مشکلات متعدد خود و عدم شناخت کافی نسبت به فرد متقاضی کار، تلاش می‌کنند با درخواست ضامن، کنترل‌های لازم را از ابتدا پیاده‌سازی کنند. البته باید توجه داشت که برخی از کارفرمایان به این مسائل اهمیت نمی‌دهند و فرآیند جذب نیرو را ساده‌تر اجرا می‌کنند.
موضوع درخواست ضمانت برای استخدام افراد جویای کار، مسئله‌ای پیچیده است که نمی‌توان به سادگی به آن پاسخ داد. کارفرمایان در این زمینه حق دارند تصمیم‌های خود را بگیرند. اگرچه ارائه ضمانت برای کارجویان مورد توجه نیست، اما در برخی از موارد، برای ورود به شرکت‌های بزرگ، این امر ضروری است. در این مقاله به بررسی موضوع ضمانت و ضامن برای استخدام می‌پردازیم.

چرا شرکت‌ها سفته ضمانت یا ضامن استخدام دریافت می‌کنند؟

شرکت‌ها به دلایل مختلفی سفته ضمانت دریافت می‌کنند. این موضوع تنها به دریافت تسهیلات بانکی محدود نمی‌شود، بلکه برای جذب نیروهای کاری جدید، برخی از کارفرمایان شرط ارائه ضامن را قائل می‌شوند. در آگهی‌های استخدام مختلف، این شرط به عنوان یکی از شروط استخدام مطرح می‌شود.
ضمانت می‌تواند به صورت سفته یا چک با مبلغ مشخص باشد. با گرفتن سفته ضمانت از کارمند جدید، کارفرما با آن تا زمان مشخص همکاری می‌کند. این نوع سفته به عنوان سفته حسن انجام کار یا سفته ضمانت انجام کار شناخته می‌شود.
با توجه به دسترسی کارمندان به اطلاعات محرمانه شرکت، ارائه ضمانت در برخی از موارد ضروری است. به عنوان مثال، کارجو با ورود به فرصت‌های شغلی حسابداری، به اطلاعات حساس شرکت دسترسی پیدا می‌کند. بنابراین، برای حفاظت از این اطلاعات، کارفرما به شکل دادن سفته ضمانت در آگهی‌های استخدام اشاره می‌کند.
با توجه به دلایل گفته شده، دادن ضمانت هنگام بستن قرارداد کاری، معقول و منطقی به نظر می‌رسد. این موضوع در آگهی‌های استخدام مختلف، به عنوان یکی از شروط استخدام مطرح می‌شود.

حفاظت از دارایی‌ها و سرمایه‌های شرکت

علاوه بر محافظت از اطلاعات و داده‌های محرمانه شرکت، حفاظت از دارایی‌ها و سرمایه‌های شرکت نیز برای کارفرما اهمیت دارد. در بسیاری از مواقع شغلی، کارمندان و کارگران شرکت باید از تجهیزات، خودروها یا ابزارهای شرکت استفاده کنند. همچنین، برخی از کارمندان به امور مالی شرکت مربوط هستند و روزانه به حجم مشخصی از نقدینگی و دارایی‌های شرکت دسترسی دارند. به همین دلیل، گرفتن سفته از کارمندان یکی از شروط مهم استخدام در آگهی‌های شغلی مانند آگهی استخدام حسابدار در اهواز یا تهران مطرح می‌شود.

حفظ منابع انسانی

گاهی اوقات فعالیت در یک شغل خاص به معنای دسترسی به اطلاعات حساس شرکت نیست و نیاز به استفاده از تجهیزات خاص ندارد. با این حال، برخی از شرکت‌های بزرگ و معتبر، درخواست سفته ضمانت را دارند. یکی از دلایل اصلی این موضوع، حفظ منابع انسانی در شرکت‌های بزرگ است. روندهای استخدامی مانند استخدام حسابدار در اهواز یا تهران در شرکت‌های بزرگ، معمولا با صرف زمان و هزینه‌های قابل توجه همراه است. بنابراین، بسیاری از شرکت‌های بزرگ، به منظور صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های استخدام خود، از درخواست سفته ضمانت از متقاضیان استخدام استفاده می‌کنند.

ثبت نام جهت دریافت ضامن (کلیک کنید)

فرصت‌های استخدام با شرط ارائه ضامن شغلی یا ضامن استخدام

با توجه به موارد گفته شده، متوجه شدید که برخی از مشاغل نیاز به ارائه ضمانت دارند. در بسیاری از موارد، کارفرما برای جلوگیری از خسارات مالی و خیانت در امانت، از کارمندان جدید خود سفته ضمانت می‌گیرد. در زیر به برخی از فرصت‌های استخدامی که نیاز به ضامن استخدام یا سفته دارند، پرداخته خواهد شد.

چرا این شغل ها نیاز به ضامن شغلی یا ضامن استخدام دارند؟

استخدام کارگر نیاز به ضامن

یکی از شغل‌هایی که معمولاً با ابزارها، ماشین‌آلات و تجهیزات شرکت در ارتباط است و شامل استفاده از آنها می‌شود، شغل کارگری است. شرکت‌های بزرگی مانند صنایع غذایی میهن، سینا دارو، صبا قطعه، محیا دارو، زرماکارون، آریا دیزل و دلپذیر، برای انجام فعالیت‌هایی مانند اپراتوری دستگاه و بسته‌بندی، به استخدام کارگر ساده نیاز دارند. بنابراین، قبل از استخدام کارگران در این شرکت‌ها، تحویل سفته یا گرفتن ضامن استخدام به عنوان ضمانت جهت انجام کار به کارفرما الزامی است.

آگهی استخدام حسابدار نیاز به ضامن

مدیریت امور مالی شرکت یکی از موضوعات حیاتی برای کارفرمایان است. انجام فعالیت‌هایی مانند صدور اسناد خرید و فروش، محاسبه حقوق و دستمزد، محاسبه دقیق مالیات، انجام ثبت حسابداری و تهیه گزارش‌های مالی نیاز به اعتماد و امانت دارد. بنابراین، در آگهی‌های استخدامی مانند آگهی استخدام حسابدار در اهواز، اصفهان، مازندران و…، به درخواست سفته ضمانت از متقاضیان اشاره می‌شود. همچنین در فرصت‌های استخدامی مانند استخدام کمک حسابدار، حسابرس، مدیر مالی و رئیس حسابداری، معمولاً به سفته یا گرفتن ضامن استخدام  اشاره می‌شود.

آگهی استخدام فروشنده نیاز به ضامن

علاوه بر آگهی‌های استخدام حسابدار، برخی دیگر از آگهی‌های شغلی مانند آگهی استخدام فروشنده، ممکن است با شرط ارائه سفته همراه باشند. فروش و خدمات به مشتریان جزء فعالیت‌های مستقیم فروشنده‌ها و صندوقداران است. بنابراین، تکمیل سفارشات، فروش کالا و دریافت پرداخت از مشتریان، همگی مسئولیت فروشنده و صندوقدار خواهد بود. به همین دلیل منطقی است که کارفرما برای نگهداری از منابع خود در این حوزه‌ها از سفته ضمانت یا گرفتن ضامن استخدام استفاده کند.

استخدام راننده با ضامن 

در شغل رانندگی، جابجایی کارکنان و کالا‌های شرکت گاهاً لازم است. همچنین، در بعضی فرصت‌های شغلی، حمل و نقل خودرو یا ماشین‌آلات شرکت به عهده راننده قرار دارد. بنابراین، برای کارفرما حفظ منابع و درخواست سفته ضمانت از راننده یا گرفتن ضامن استخدام بسیار حائز اهمیت است.

نکات مربوط به دادن سفته ضمانت

سفته ضمانت، یک سند تجاری است که یکی از پرکاربردترین انواع سفته محسوب می‌شود. از آنجا که اعطای سفته ممکن است برای کارجو بار حقوقی ایجاد کند، همیشه مناسب است که پیش از اعطای سفته، به ملاحظات مربوط به این زمینه مثل نکات مربوط به ظرفیت نوشتاری یا پشت‌نویسی سفته توجه کنید.
با رعایت این نکات، نگرانی شما در خصوص اعطای سفته و درخواست ضامن معتبر در آگهی‌های استخدامی مانند آگهی استخدام حسابدار در اهواز، تبریز و سمنان، برطرف خواهد شد.
فراموش نکنید که سفته ضمانت انجام کار، سفته‌ای است که کارفرما به منظور ضمانت اجرای تعهدات شغلی، از کارکنان دریافت کرده و در نزد خود نگهداری می‌کند. بنابراین، در سفته حسن انجام کار، کارجویان باید به عباراتی مثل “سفته بابت ضمانت قرارداد استخدام” یا “سفته بابت عملکرد مثبت” اشاره کنند.
یکی دیگر از نکاتی که در نحوه نگارش سفته ضمانت باید توجه داشت، این است که از ذکر زمان مشخص در سفته خودداری کنید. به عبارت دیگر، سفته حسن انجام کار، بدون تاریخ پرداخت یا تاریخ وصول خواهد بود.
یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در رابطه با نحوه نگارش سفته، ذکر تاریخ و شماره قرارداد استخدامی در سفته ضمانت انجام کار است. همچنین، در هنگام نگارش سفته، باید به نام دریافت‌کننده سفته ضمانت اشاره شود. بنابراین، از استفاده از عبارات مثل “به نفع حامل” در سفته خودداری کنید.
یکی دیگر از نکات مهم در هنگام نگارش سفته حسن انجام کار، ذکر شماره سفته در قرارداد استخدامی است. در پایان، حتماً قبل از اعطای سفته به کارفرما، یک نسخه از سفته ضمانت انجام کار را برای خود نگه دارید.

در بعضی از موارد نیاز است ضامن شغلی یا ضامن استخدام پشت سفته را نیز امضا کند تا به عنوان ضمانت وصول سفته؛ کارفرما در صورت عدم دسترسی شما، ضامن را تعقیب قضایی کند، در این موارد با رعایت موارد بالا ضامن شما باید با اطلاعات امضا و اثر انگشت، پشت سفته شما را امضا و تکمیل کند.

ثبت نام جهت دریافت ضامن (کلیک کنید)