شماره حساب بانک صادرات

شماره حساب بانک صادرات

شماره حساب بانک صادرات از 13 رقم تشکیل شده است و می‌توان این شماره حساب را از طریق ساختار شماره شبا یا تبدیل شماره شبا به شماره حساب در سایت این بانک به دست آورد. برای دریافت شماره حساب با کد ملی، در وهله اول باید اقدام به سپرده‌گذاری در بانک صادرات کرده و سپس با داشتن کارت ملی به شعبه بانک مراجعه کنید.

بانک صادرات از جمله بانک‌های با تجربه در صنعت بانکداری کشور است که خدمات گوناگونی را در قالب افتتاح انواع حساب بانکی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. طبق دستور بانک مرکزی، تمام بانک‌های عامل از جمله بانک صادرات برای حساب‌های سپرده خود باید یک شماره اختصاصی تحت عنوان شماره حساب در نظر بگیرند.

انجام اموری مانند واریز و انتقال وجه به حساب خود یا دیگران در شرایطی تنها با در اختیار داشتن شماره حساب ممکن است. بنابراین، داشتن اطلاعات کافی در خصوص روش‌های دریافت و دستیابی به شماره حساب برای مشتریان بانک‌های مختلف، از جمله بانک صادرات، اهمیت دارد و آن‌ها باید در این زمینه آگاه باشند.

در این مقاله، به نحوه دریافت شماره حساب بانک صادرات و پاسخ به این پرسش که شماره حساب این بانک چند رقمی است پرداخته خواهد شد. سپس توضیحاتی در مورد روش‌های دریافت شماره حساب از طریق شماره کارت و کد ملی ارائه می‌شود و در نهایت بررسی خواهد شد که چند رقم آخر شماره شبا بانک صادرات به شماره حساب اختصاص دارد.

 

نحوه دریافت شماره حساب بانک صادرات

سیستم هر بانک عامل برای حساب‌های سپرده خود شماره‌ای را تحت عنوان شماره حساب تعیین می‌کند. در اختیار داشتن این شماره توسط صاحبان سپرده به آن‌ها کمک می‌کند تا پرداخت‌های بانکی خود را با سقف بالاتر و بدون نیاز به جزئیاتی مانند نام بانک و شعبه انجام دهند. دریافت شماره حساب به روش‌های حضوری و غیرحضوری امکان‌پذیر است تا مشتریان بانک‌ها بتوانند امور مورد نیاز خود را از طریق آن انجام دهند.

با در اختیار داشتن شماره حساب، اموری مانند واریز وجه به حساب خود و دیگران در سریع‌ترین زمان ممکن به راحتی قابل انجام است. بنابراین، پیش‌بینی روش‌هایی از سوی بانک‌های عامل برای دریافت این شماره توسط مشتریان اهمیت زیادی دارد و باید سیستمی طراحی شود تا سپرده‌گذاران به آسانی شماره حساب مربوط به خود را دریافت کنند. بانک سپه نیز ارائه این خدمت را در میان خدمات گوناگون خود لحاظ کرده است.

 

توجه به این نکته ضروری است که برای دسترسی به شماره حساب بانک صادرات، ابتدا افراد باید اقدام به سپرده‌گذاری در این بانک کنند و یکی از انواع سپرده‌های عادی، مدت‌دار، یا حساب قرض‌الحسنه جاری یا پس‌انداز را افتتاح نمایند. نحوه دریافت شماره حساب بانک صادرات از روش‌های گوناگون مانند مراجعه به سایت این بانک یا شعب آن متفاوت است و مشتریان بانک صادرات می‌توانند با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارند، از هر یک از این روش‌ها اقدام نمایند.

 

 

شماره حساب بانک صادرات چند رقمی است؟

از آنجا که تعدادی از ارقام انتهای شماره شبا در واقع همان شماره حساب است، برای افراد سوال ایجاد می‌شود که شماره حساب بانک صادرات چند رقمی است؟ در این خصوص باید توضیح داد که تعداد ارقام شماره حساب بستگی به سیستم بانک عامل مربوطه دارد. به عنوان مثال، شماره حساب بانک پاسارگاد 15 رقم و شماره حساب بانک شهر 12 رقم است. برای بانک صادرات، این تعداد برابر با 13 رقم است، بنابراین شماره حساب بانک صادرات حاوی 13 عدد متفاوت خواهد بود.

از موارد ذکر شده می‌توان نتیجه گرفت که در صورتی که فرد به شماره شبا بانک صادرات خود دسترسی داشته باشد، شماره حساب نیز درون آن مستتر است و می‌تواند با استفاده از آن به شماره حساب خود دسترسی پیدا کند. در مواقعی نیز ممکن است که افراد به شماره شبا هم دسترسی نداشته باشند. در این وضعیت، یا باید از طریق مراجعه حضوری به شعب بانک صادرات همراه با کارت ملی برای دریافت شماره حساب اقدام کرد، یا با استفاده از سایت و اینترنت بانک همراه صادرات شماره حساب را به دست آورد.

 

 

دریافت شماره حساب بانک صادرات با شماره کارت

در بخش قبل در خصوص به دست آوردن شماره حساب با استفاده از شماره شبا توضیحاتی ارائه شد. اما در مواقعی ممکن است شماره شبا در دسترس فرد نبوده و تنها شماره کارت در اختیار باشد. استفاده از شماره کارت اعتباری جهت انجام امور مختلف بانکی مرسوم‌تر است، چرا که این شماره راحت‌تر به ذهن سپرده می‌شود و کارت اعتباری نیز در اکثر مواقع همراه افراد است. بنابراین طبیعی است که برخی افراد نیازمند دریافت شماره حساب بانک صادرات با شماره کارت باشند. این خدمت در حال حاضر در برخی بانک‌ها ارائه می‌شود.

در حال حاضر امکان دریافت شماره حساب بانک صادرات بر اساس شماره کارت از طریق سیستم‌های غیر حضوری این بانک، مانند مبدل اینترنتی سایت، همراه بانک و تلفنبانک، امکان‌پذیر نیست. اما ممکن است در آینده‌ای نزدیک با گسترش خدمات الکترونیکی و بانکداری غیر حضوری، بانک صادرات نیز مانند برخی دیگر از بانک‌های عامل، این خدمت را به سایر خدمات خود اضافه کند تا مشتریان بانک بتوانند در هر جا که هستند، به صورت غیر حضوری و با استفاده از شماره کارت خود، به شماره حسابشان دسترسی داشته باشند.

 

دریافت شماره حساب بانک صادرات با کد ملی

از جمله خدماتی که بانک‌های محدودی در کشور به مشتریان خود ارائه می‌دهند، دریافت شماره حساب با استفاده از کد ملی است. در صورتی که این خدمت در سایر بانک‌های عامل نیز ارائه شده و گسترش یابد، دسترسی سپرده‌گذاران به شماره حساب بسیار راحت‌تر خواهد شد. در حال حاضر، دریافت شماره حساب بانک صادرات با کد ملی به صورت غیر حضوری امکان‌پذیر نیست و سپرده‌گذاران برای دریافت این خدمت باید همراه با کارت ملی معتبر به شعب بانک صادرات در سراسر کشور مراجعه نمایند.

برای انجام تمام امور بانکی از طریق مراجعه حضوری به شعب بانک، نیاز به ارائه مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی است و دریافت شماره حساب انواع سپرده بانکی نیز جزو این خدمات است. باید توجه داشت که دریافت شماره حساب بانک صادرات با کد ملی و مراجعه حضوری به شعب امری زمان‌بر و وقت‌گیر بوده و بهتر است افراد از سایر روش‌های دریافت شماره حساب اقدام نمایند. از جمله این روش‌ها، تبدیل شماره شبا به شماره حساب است که امکان آن در سایت رسمی بانک صادرات به آدرس bsi.ir فراهم شده است.

 

 

چند رقم آخر شماره شبا بانک صادرات شماره حساب است؟

در مواردی ممکن است افراد برای انجام امور بانکی خود نیاز به شماره حساب داشته باشند، اما امکان دسترسی به اینترنت یا شعب بانک وجود نداشته باشد. در این شرایط، نیاز است از طرق دیگری بتوانند شماره حساب خود را پیدا کنند. در بخش‌های قبلی مقاله اشاره شد که شماره حساب سپرده در شماره شبا مستتر است و تعدادی از ارقام انتهای شماره شبا نشانگر شماره حساب هستند. بنابراین این سوال ایجاد می‌شود که چند رقم آخر شماره شبا بانک صادرات، شماره حساب است؟

باید گفت در صورتی که فرد شماره شبا سپرده خود را در دسترس داشته باشد (که بر روی کارت اعتباری برخی بانک‌ها هم درج می‌شود)، می‌تواند شماره حساب خود را به دست آورد. برای پیدا کردن شماره حساب بر اساس شماره شبا، باید در مرحله اول دانست که شماره حساب بانک مربوطه چند رقمی است. در مقاله توضیح داده شد که شماره حساب بانک صادرات 13 رقمی است.

 

ساختار شماره شبا از دو حرف انگلیسی که علامت اختصاصی کشور ایران است، و اعداد کنترلی و کد شعبه و چند صفر و شماره حساب تشکیل شده است. در نتیجه، مشتریان بانک صادرات می‌توانند با در اختیار داشتن شماره شبا خود به 13 رقم آخر این شماره رجوع کرده و شماره حساب خود را به دست آورند و از طریق آن، امور مختلف از جمله پرداخت‌های بانکی را به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

 

1- آیا دریافت شماره حساب بانک صادرات با کد ملی امکان پذیر است؟

برخی از بانک ها امکان دریافت شماره حساب با کد ملی از طریق اینترنت را فراهم کرده اند اما در حال حاضر این امکان برای بانک صادرات وجود ندارد.

 

2- چند رقم آخر شماره شبا بانک صادرات شماره حساب است؟

شماره حساب بانک صادرات یک شماره 13 رقمی است که در انتهای شماره شبا حساب های این بانک قرار دارد.

3- دریافت شماره حساب بانک صادرات از چه روش هایی امکان پذیر است؟

روش های مختلفی برای دریافت شماره حساب بانک صادرات وجود دارد از جمله مراجعه به سایت و اینترنت بانک همراه صادرات و مراجعه حضوری به شعب همراه با کارت ملی است.
چنانچه جهت دریافت وام به ضامن نیاز دارید میتوانید از ضامن میشم کمک بگیرید.
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *