وام طرح نیکان موسسه ملل

وام طرح نیکان موسسه ملل

شرایط ثبت‌نام و دریافت تسهیلات طرح نیکان بانک ملل شامل داشتن سپرده قرض‌الحسنه در بانک مذکور است. مبلغ وام اعطایی برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است، به‌طوری‌که حداکثر سیصد میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و هفتصد و پنجاه میلیون تومان برای متقاضیان حقوقی است.

وام قرض‌الحسنه به انواعی از وام‌ها گفته می‌شود که در آن، سودی از وام‌گیرنده دریافت نمی‌شود. به همین دلیل، این نوع وام‌ها جذابیت زیادی برای متقاضیان دارند، زیرا افراد تمایل دارند که به جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها، از وام‌هایی با نرخ سود پایین و دوره بازپرداخت طولانی استفاده کنند.

 

در این میان، موسسه اعتباری ملل از جمله موسسات مالی است که امکان ارائه انواع وام‌های قرض‌الحسنه را برای مشتریان خود فراهم کرده است. طرح‌هایی که اخیراً از سوی این بانک ارائه شده است، شامل طرح تسهیلات قرض‌الحسنه نیکان ملل می‌باشد. برای دریافت این وام، افراد باید ابتدا با شرایط، مدارک، و نحوه اخذ آن آشنا شوند.

بنابراین، در ادامه این مقاله، قصد داریم بعد از بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملل، به بیان میزان و مبلغ این نوع وام می‌پردازیم. سپس در خصوص نحوه ثبت‌نام و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه طرح نیکان و سود و کارمزد آن صحبت خواهیم کرد، و در انتها، نحوه و میزان بازپرداخت وام قرض‌الحسنه بانک ملل و مراحل پیگیری آن را شرح خواهیم داد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با ما همراه باشید.

 

شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل

موسسه اعتباری ملل در سال ۱۳۶۶ با نام صندوق قرض‌الحسنه عسكريه آغاز به کار کرد و در طی سال‌های بعد، با توافقاتی که بین اعضای هیات مدیره این بانک و مقامات بانک مرکزی منعقد شد، این صندوق به موسسه مالی اعتباری تبدیل شد.

این بانک در راستای ارائه خدمات به مشتریان خود، امکان اخذ وام و تسهیلات در قالب طرح‌های مختلف را فراهم کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح تسهیلات قرض‌الحسنه نیکان ملل اشاره کرد. برای دریافت این وام، متقاضیان باید دارای ضوابط و شرایطی باشند که به جهت اطلاع علاقمندان، این قسمت از مقاله به بیان شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملل اختصاص یافته است.

 

شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقیقی

 

اشخاص حقیقی متقاضی دریافت این وام، باید دارای سپرده قرض‌الحسنه با مدت حداقل ۹۰ روز و حداکثر ۳۶۵ روز در بانک ملل باشند و همچنین باید یک ضامن معتبر را به بانک معرفی کنند. لازم به ذکر است که اخذ تسهیلات تا مبلغ پنجاه میلیون تومان در این بانک بدون ضامن امکان‌پذیر است و اخذ وام‌های تا مبلغ سیصد میلیون تومان نیز حداکثر با یک ضامن و بر اساس رتبه اعتباری قابل دریافت می‌باشد.

 

شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقوقی

 

از جمله شرایط لازم برای دریافت تسهیلات طرح نیکان بانک ملل برای اشخاص حقوقی این است که متقاضی حقوقی باید دارای سپرده قرض‌الحسنه با مدت حداقل ۹۰ روز و حداکثر ۳۶۵ روز در این بانک باشند. همچنین، این اشخاص باید پروانه و جواز فعالیت معتبر داشته و به بانک بدهکار نباشند و چک برگشتی نداشته باشند.

همچنین، شخص حقوقی متقاضی وام طرح نیکان باید جزو کسب و کارهای خرد و دانش‌بنیان به حساب آمده تا حائز شرایط دریافت وام قلمداد شود. توجه به این نکته ضروری است که امکان اخذ تسهیلات طرح نیکان برای متقاضی حقوقی تا مبلغ هفتصد و پنجاه میلیون تومان بدون اخذ وثیقه ملکی است.

 

مدارک لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل

در قسمت گذشته این مقاله، به بیان شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت شد و بیان شد که متقاضیان باید دارای سپرده قرض‌الحسنه در این بانک باشند. در این قسمت از مقاله، قصد داریم به توضیح مدارک لازم برای دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملل بپردازیم.

 

مدارک لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقیقی

 

مدارک لازم برای درخواست وام قرض‌الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقیقی شامل مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی می‌باشد. همچنین، اسناد دال بر افتتاح حساب قرض‌الحسنه و مدارک مربوط به ضامنان نیز ضروری است.

 

مدارک لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل برای اشخاص حقوقی

 

متقاضیان حقوقی برای دریافت وام نیز باید مدارک و اسناد مربوطه را جمع آوری کنند و در هنگام ثبت درخواست تسهیلات به بانک ارائه دهند. این مدارک شامل، اما محدود به، موارد زیر می‌شود:

1. مدارک مربوط به شرکت، اعم از آگهی تاسیس و آخرین تغییرات
2. مدارکی که دال بر دارا بودن سپرده را نشان می‌دهند
3. اسناد مربوط به جواز و پروانه فعالیت

 

مبلغ وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل

از جمله سوالات متداولی که ممکن است برای متقاضیان در خصوص طرح تسهیلات قرض الحسنه نیکان موسسه ملل مطرح شود؛ این است که مبلغ این تسهیلات چه قدر است؟

به عنوان پاسخ به این پرسش، بایستی بیان شود که مبلغ وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است.

مبلغ وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل ویژه متقاضیان حقیقی، حداکثر سیصد میلیون تومان است که امکان انتقال امتیاز به بستگان درجه یک خانواده نیز فراهم است.

همچنین، مبلغ وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل برای اشخاص حقوقی حداکثر هفتصد و پنجاه میلیون تومان است، و متقاضی می‌تواند امتیاز آن را به یکی از کارکنان شرکت خود نیز منتقل کند.

 

با توجه به ارقامی که در بخش قبل ذکر شد، می‌توان اظهار داشت که مبلغ تسهیلات اعطایی به اشخاص حقوقی در طرح نیکان موسسه ملل دو برابر مبلغی است که به اشخاص حقیقی تعیین شده است. این نکته مهم است که باید توجه داشت که مبلغ اعلامی به عنوان حداکثر بوده و افراد در صورت نیاز می‌توانند مبلغ کمتری از این سقف را به عنوان وام دریافت کنند.

 

نحوه ثبت نام و دریافت تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان

در بخش‌های پیشین مقاله، به شرایط، مدارک و مبلغ تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان اشاره شده و جزئیات آن‌ها را برای اشخاص حقیقی و حقوقی تبیین کرده‌ایم. در این قسمت از مقاله، می‌خواهیم به توضیح نحوه ثبت‌نام و دریافت تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان بپردازیم.

برای ثبت‌نام و دریافت این تسهیلات به صورت آنلاین، متقاضی (به شماره اشخاص حقیقی و حقوقی) باید ابتدا در این بانک حساب باز کند و سپس سپرده قرض الحسنه را ایجاد کند. سپس، فرد باید به آدرس melalbank.ir مراجعه کرده و گزینه اینترنت بانک را انتخاب کند.

 

پس از آن، داوطلب باید از صفحه باز شده، گزینه ورود به اینترنت بانک ملل را برگزیند.

در مرحله بعدی، متقاضی باید زبان خود را انتخاب کند.

پس از آن، فرد باید نام کاربری و رمز ورود خود را انتخاب کند تا به حساب کاربری خود در سامانه وارد شود.

در نهایت، فرد می‌تواند از منو حساب کاربری خود، گزینه درخواست تسهیلات را انتخاب کرده و مراحل لازم را طی کند.

علاوه بر ثبت درخواست از طریق سامانه، امکان ثبت‌نام وام قرض الحسنه طرح نیکان موسسه ملل، به صورت حضوری نیز وجود دارد. در این روش، فرد باید همراه با مدارک مورد نیاز به یکی از شعب بانک ملل در سراسر کشور مراجعه کرده و مراحل ثبت درخواست خود را به صورت حضوری انجام دهد.

 

محاسبه سود و کارمزد وام قرض الحسنه بانک ملل

موضوع اصلی دریافت وام قرض الحسنه از بانک ملل، معمولاً درباره محاسبه سود و کارمزد این نوع تسهیلات مطرح می‌شود. در این بخش از مقاله، توضیحاتی درباره نحوه محاسبه سود و کارمزد وام قرض الحسنه بانک ملل ارائه می‌شود.

کارمزد وام قرض الحسنه بانک ملل برای افراد حقیقی و حقوقی، معادل با چهار درصد است. همچنین، در مورد وام طرح نیکان بانک ملل، به دلیل اینکه این طرح جزو تسهیلات قرض الحسنه محسوب می‌شود، هیچ سودی برای وام دریافتی محاسبه نمی‌شود و تنها کارمزد آن باید پرداخت شود.

کارمزد تسهیلات، هزینه‌ای است که بانک‌های قرض الحسنه برای پوشش هزینه‌های عملیاتی خود اعم از تامین و نگهداری زیرساخت‌های فنی و نرم‌افزاری، هزینه‌های جاری نگهداری شعب (شامل نیروی انسانی، اجاره‌بازار، تلفن، برق، گاز و غیره) اختصاص می‌دهند.

 

نحوه و میزان بازپرداخت وام قرض الحسنه بانک ملل

در بخش‌های قبلی مقاله، ما درباره شرایط، مدارک، و کارمزد وام طرح نیکان بانک ملل صحبت کردیم و بیان کردیم که این نوع تسهیلات بدون سود است و متقاضی تنها می‌بایست کارمزد آن را پرداخت کند. اکنون، در این قسمت از مقاله قصد داریم به توضیح نحوه و میزان بازپرداخت وام قرض الحسنه بانک ملل بپردازیم.

مدت بازپرداخت وام قرض الحسنه بانک ملل برای افراد حقیقی حداکثر 60 ماه و برای اشخاص حقیقی و حقوقی نیز حداکثر 60 ماه است. برای بازپرداخت وام قرض الحسنه بانک ملل، افراد می‌توانند به دو روش حضوری و اینترنتی اقدام کنند. در روش اینترنتی، متقاضی باید به سامانه melalbank.ir مراجعه کرده و پس از ورود با نام کاربری و رمز عبور، به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کند. سپس، از منوی حساب کاربری خود گزینه بازپرداخت تسهیلات را انتخاب کند.

بعد از انتخاب این گزینه در سایت، متقاضی می‌تواند مبلغ اقساط وام خود را به صورت آنلاین به موسسه ملل پرداخت کند. در روش حضوری، متقاضی باید به طور مستقیم به شعب بانک ملل مراجعه کرده و پس از اخذ نوبت، مبلغ اقساط وام خود را پرداخت کند. امکان پرداخت اقساط از طریق دستگاه‌های خودپرداز نیز برای افراد فراهم است.

نحوه پیگیری تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان موسسه ملل

بسیاری از افراد ممکن است درخواست خود را برای اخذ وام در بانک ملل ثبت کرده باشند و سپس این سوال برای آن‌ها مطرح شود که نحوه پیگیری تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان موسسه ملل چگونه است؟

در پاسخ به این سوال، می‌توان گفت که افراد می‌توانند برای پیگیری تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان موسسه ملل (شامل روند پذیرش درخواست وام و یا پیگیری پرداخت اقساط) به حساب کاربری خود در سامانه موسسه ملل، به آدرس melalbank.ir و بخش تسهیلات مراجعه کرده و جزئیات وام خود را مشاهده کنند. همچنین، افراد متقاضی وام می‌توانند اقدام به دریافت وام بلاعوض از بانک‌های مختلف نمایند.

علاوه بر روش اینترنتی، امکان پیگیری تسهیلات از طریق مراجعه به شعب و پیگیری از کارشناسان شعبه نیز وجود دارد. با این حال، به کاربران توصیه می‌شود که برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های خود، تا حد امکان، فرآیند پیگیری وام را به صورت آنلاین دنبال کنند.

 

 

سوالات متداول

 

1- شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملل چیست؟

از جمله شرایط ثبت نام و دریافت تسهیلات و وام طرح نیکان بانک ملل، داشتن سپرده قرض الحسنه در بانک مذکور می باشد.

 

2- مبلغ وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل چه قدر است؟

مبلغ وام اعطایی برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت بوده و شامل حداکثر سیصد میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و هفتصد و پنجاه میلیون تومان برای متقاضیان حقوقی می شود.

 

3- نحوه ثبت نام و دریافت تسهیلات و وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل چگونه است؟

ثبت نام و دریافت تسهیلات قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل به دو صورت حضوری و اینترنتی امکان پذیر می باشد.
چنانچه جهت دریافت وام قرض الحسنه طرح نیکان بانک ملل به ضامن نیاز دارید میتوانید از ضامن میشم کمک بگیرید.
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *