وام قرض الحسنه بانک ملی

وام قرض الحسنه بانک ملی

شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملی شامل داشتن یک ضامن و سپرده‌گذاری حداقل ۱ ماهه می‌شود و افراد بر اساس میزان سپرده و گردش حساب خود، کمک هزینه معینی دریافت خواهند کرد. این وام به افرادی اعطا می‌شود که حداقل ۱ الی ۱۲ ماه در این مرکز مالی گردش حساب داشته و تمایل به دریافت تسهیلات برای برطرف کردن نیازهای مختلف دارند. شرایط اخذ این تسهیلات مناسب بوده و به دلیل کارمزد پایین، غالباً مورد توجه افراد و متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

بانک‌های دولتی و خصوصی ایران، طرح‌های مختلفی برای اعطای تسهیلات به اشخاص در نظر دارند که یکی از مناسب‌ترین موارد، طرح مهربانی بانک ملی است. اما اکثر افراد در خصوص نحوه دریافت این وام قرض‌الحسنه ابهام دارند و سوالاتی در مورد شرایط و نحوه محاسبه آن دارند که کسب اطلاعات در این زمینه کمک کننده است.

از این رو، در این مقاله، شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملی بررسی شده و در خصوص نحوه محاسبه میزان تسهیلات طرح مهربانی اطلاعاتی آورده شده است. افراد از طریق مطالعه مطلب در پیش‌رو با نحوه دریافت وام و همچنین نحوه پیگیری درخواست آشنا خواهند شد. در انتهای مقاله مزایای اخذ تسهیلات مهربانی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

وام قرض الحسنه بانک ملی طرح مهربانی چیست؟

وام قرض الحسنه بانک ملی، طرح مهربانی نام دارد که به عنوان یک طرح جدید برای ارائه تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی راه‌اندازی شده است. این طرح، تسهیلاتی با کارمزد 2 تا 4 درصدی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای درخواست وام مربوطه، لازم است داشتن حساب در مرکز مالی و معرفی یک ضامن باشد.

در گذشته، این تسهیلات به نام “طرح نهال ملی” شناخته می‌شد، اما در حال حاضر با نام طرح مهربانی شناخته می‌شود. در این طرح، تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان کمک‌هزینه به افراد اعطا می‌شود و میزان تسهیلات دریافتی بر اساس میزان گردش حساب افراد متغیر است. به عبارت دیگر، افرادی که سپرده‌گذاری بیشتری در مرکز مالی انجام می‌دهند، می‌توانند از کمک‌هزینه بیشتری برخوردار شوند، در حالی که افرادی که سپرده‌گذاری با مبلغ پایین‌تری دارند، ممکن است تسهیلات کمتری دریافت کنند.

 

با توجه به شرایط توضیح داده شده، افراد برای دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی بر اساس میزان گردش حساب خود امتیاز دریافت می‌کنند، که امکان انتقال امتیاز بین اعضای درجه یک خانواده وجود خواهد داشت. افرادی که تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند اما نیاز به کمک‌هزینه بالاتری دارند، در صورت برخورداری از امتیازات لازم می‌توانند مبلغ مازاد بر سقف تسهیلات را انتقال داده و به حساب شخص دیگری منتقل نمایند.

 

شرایط دریافت وام 300 میلیونی بانک ملی طرح مهربانی

امکان دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی در طرح مهربانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد و شرایط آن به گونه‌ای است که دارندگان حساب در این مرکز که حداقل از ۱ ماه گردش حساب برخوردار هستند، به راحتی امکان دریافت تسهیلات را دارند. برخورداری از ضامن و سپرده‌گذاری جزو دیگر شرایط لازم برای شرکت در طرح مهربانی می‌باشد که لیست شروط در زیر آمده است:

1. افراد باید حداقل ۱ ضامن داشته و ضامن باید دارای فیش حقوقی معتبر باشد.

2. متقاضیان باید در بانک ملی حساب داشته و دارای شماره حساب بانکی ملی باشند و سپرده‌گذاری لازم را انجام دهند.

3. برخورداری از گردش حساب ۱ الی ۱۲ ماهه الزامی است.

4. متقاضیان طرح مهربانی نباید سابقه بدهی به بانک یا چک برگشتی داشته باشند.

5. با افزایش میزان سپرده، مبلغ تسهیلات افزایش می‌یابد، اما سقف آن ۳۰۰ میلیون تومان است.

6. هر چقدر مدت زمان سپرده‌گذاری افزایش یابد، میزان وام دریافتی نیز افزایش خواهد یافت.

7. اشخاص بر اساس میزان کارکرد حساب روزانه امتیاز دریافت کرده و بر اساس آن کمک هزینه دریافت می‌نمایند که امکان انتقال امتیاز به اعضای درجه یک خانواده وجود دارد.

8. وام فاقد سود بوده و تنها ۲ الی ۴ درصد کارمزد خواهد داشت.

9. اشخاص حقوقی دارای حساب قرض‌الحسنه در بانک ملی می‌توانند امتیازات را به کارکنان خود انتقال داده و از این طریق به کارمندان در جهت اخذ تسهیلات کمک نمایند.

 

علاوه بر این، افتتاح حساب قرض الحسنه در بانک ملی به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه یا اپلیکیشن بام امکان‌پذیر است و اجباری برای مراجعه حضوری وجود ندارد. اشخاص در صورت تمایل برای اخذ وام بیشتر، طبق شرایط دریافت وام ۳۰۰ میلیونی بانک ملی طرح مهربانی، باید سپرده‌گذاری بالاتری انجام داده و کارکرد حساب روزانه خود را نیز بالا برده تا امتیاز مناسبی اخذ نمایند.

شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی برای اشخاص حقیقی و حقوقی یکسان بوده و تنها تفاوت موجود در این است که شخص حقوقی تنها اجازه انتقال امتیاز به خانواده را دارد، اما شخصیت حقوقی می‌تواند امتیازات را به کارمندان منتقل نماید. طبق شرایط مربوطه، افراد ابتدا باید در بانک ملی حساب قرض الحسنه ایجاد کرده و پس از گذشت حداقل ۱ ماه از سپرده گذاری و دریافت امتیاز کارکرد حساب، برای دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

 

مدارک لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی طرح مهربانی

بعد از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به شرایط لازم برای دریافت تسهیلات، می‌بایست مدارک مورد نیاز برای دریافت وام قرض‌الحسنه بانک ملی در طرح مهربانی را نیز توضیح داده و بررسی کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت وام بانک ملی در طرح مهربانی برای افراد حقیقی و حقوقی تا حدودی مشابه است و به شرح زیر است:

1. کارت ملی و شناسنامه
2. مدارک هویتی ضامن
3. فیش حقوقی ضامن
4. اطلاعات حساب قرض‌الحسنه ملی
5. اطلاعات مربوط به گردش حساب
6. مدارکی که نشان‌دهنده سپرده‌گذاری می‌باشد
7. اطلاعات مربوط به خانواده یا کارمندان برای انتقال امتیازات
8. فرم ثبت درخواست

وام قرض‌الحسنه بانک ملی به افرادی که مدارک هویتی نادرست یا مخدوش ارائه داده و یا فرم ثبت درخواست را با اطلاعات اشتباه تکمیل می‌کنند، تعلق نمی‌گیرد و هیچ کمک هزینه‌ای به این افراد ارائه نمی‌شود. متقاضیان باید فرم‌ها را با دقت بالا پر کرده و تمامی موارد خواسته شده را به کارشناسان مرکز مالی ارائه دهند.

 

نحوه محاسبه مبلغ وام قرض الحسنه بانک ملی طرح مهربانی

اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه دارند حساب قرض‌الحسنه در بانک ملی را باز کنند و سپس بر اساس میزان سپرده‌گذاری خود، مبلغ معینی تسهیلات را دریافت کنند و در مدت زمان مشخصی برای بازپرداخت آن اقدام کنند. محاسبه مبلغ وام قرض‌الحسنه بانک ملی طرح مهربانی به صورت آنلاین انجام می‌شود.

افراد ابتدا باید به آدرس bmi.ir در مرورگر خود رفته و گزینه “مهربانی ملی” را انتخاب کنند.

سپس، افراد باید بر روی گزینه “محاسبه وام” کلیک کنند و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

در این مرحله، امکان انتخاب یکی از فیلدهای تسهیلات درخواستی یا میانگین سپرده‌گذاری وجود دارد. پس از انتخاب هر یک، افراد می‌توانند مبلغ مورد نظر را در فرم وارد کرده و پس از تعیین مدت بازپرداخت و واریز به حساب، نتیجه را مشاهده کنند. نتیجه مربوطه شامل مواردی مانند میزان تسهیلات، مبلغ مازاد، مدت بازپرداخت، میانگین سپرده و مدت زمان دریافت وام خواهد بود.

افراد باید در نظر داشته باشند که مدت زمان سپرده‌گذاری با میزان سپرده رابطه عکس دارد و هر چه مدت زمان افزایش یابد، مبلغ مورد نیاز برای سپرده‌گذاری کاهش خواهد یافت. به عنوان مثال، اگر شخص مبلغی را به مدت 1 ماه در حساب قرض‌الحسنه قرار دهد، نسبت به شخصی که همان میزان را 12 ماه در حساب قرار داده، تسهیلات کمتری دریافت خواهد کرد.

 

نحوه ثبت نام و دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی

در خصوص نحوه ثبت نام و دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی باید توضیح داد که مهم ترین اقدام جهت دریافت تسهیلات افتتاح حساب قرض الحسنه در بانک به حساب می آید که اشخاص حقیقی و حقوقی امکان طی کردن مراحل آن را خواهد داشت. جهت رفاه حال متقاضیان در ادامه به بررسی روش های حضوری و غیر حضوری افتتاح حساب و دریافت تسهیلات پرداخته ایم.

 

نحوه ثبت نام و دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی حضوری

 

دارندگان حساب قرض الحسنه در بانک ملی می‌توانند با مراجعه به هر یک از شعبه‌های مرکزی، درخواست خود را برای دریافت تسهیلات ثبت کنند و در نهایت از کمک هزینه‌ای مناسب بهره‌مند شوند. همچنین، امکان افتتاح حساب و سپرده‌گذاری نیز از طریق مراجعه به شعبه‌های بانک در دسترس ممکن است، و افراد می‌توانند در ساعات کاری به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه کنند. این روش‌ها به افراد این امکان را می‌دهد تا با راحتی اقدامات مالی خود را انجام دهند و از خدمات بانک ملی بهره‌مند شوند.

 

نحوه ثبت نام و دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی غیر حضوری 

 

افتتاح حساب قرض الحسنه به صورت غیر حضوری در بانک ملی از طریق سامانه بام ممکن است. برای این کار، افراد باید وارد سامانه بام بانک ملی شده و یا اپلیکیشن بام را بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و سپس مراحل زیر را طی کنند:

1. افراد باید به نشانی سامانه بام my.bmi.ir مراجعه کرده و روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنند یا در صورت داشتن حساب در سامانه، فرم ورود را تکمیل کنند.

2. افرادی که در بانک ملی حساب داشته و دریافت پیامک برای آنان فعال شده است، می‌توانند از طریق تکمیل فرم ثبت نام، امکان ایجاد حساب در سامانه بام را داشته باشند.

3. پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به آن، افراد می‌توانند گزینه “افتتاح حساب قرض الحسنه” را انتخاب کرده و فرم درخواست مربوطه را تکمیل کنند.

با اتمام این مراحل، افراد می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، حساب قرض الحسنه خود را در بانک ملی ایجاد کنند و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

 

افراد می‌توانند از طریق اپلیکیشن بام برای افتتاح حساب اقدام کنند. بعد از دانلود اپلیکیشن و ورود به حساب کاربری، می‌توانند گزینه افتتاح حساب را انتخاب کرده و پس از موافقت با قوانین، با کلیک بر روی “ادامه”، فرآیند افتتاح حساب را نهایی کنند.

طبق قوانین وام قرض الحسنه بانک ملی، متقاضیان طرح مهربانی در صورت تقاضای وام بالای ۳۰۰ میلیون تومان باید درخواست انتقال را به ثبت برسانند و مبلغ مازاد را به حساب خانواده یا کارمندان منتقل کنند. افراد حقیقی می‌توانند امتیازات را به خانواده درجه یک انتقال دهند و افراد حقوقی می‌توانند امتیازات را به کارمندان اعطا کنند.

نحوه پیگیری وام قرض الحسنه بانک ملی

در خصوص نحوه پیگیری وام قرض الحسنه در بانک ملی طرح مهربانی، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست و افراد می‌توانند پس از افتتاح حساب در مرکز یا ثبت درخواست تسهیلات، فرآیند پیگیری درخواست را جویا شوند. برای اخذ تسهیلات مربوطه، حساب قرض الحسنه در مرکز مالی باید داشته شود و حداقل یک ماه سپرده‌گذاری انجام شود.

اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند برای پیگیری درخواست وام خود با بانک تماس بگیرند و در صورت تاخیر در واریز تسهیلات، مشکل را جویا شوند. همچنین، امکان محاسبه تعداد اقساط و مشاهده مدت زمان بازپرداخت در سامانه بام وجود دارد و افراد می‌توانند پیش از درخواست تسهیلات جزئیات اقساط را از بخش محاسبه وام پیگیری نمایند، اما گزینه‌ای مبنی بر پیگیری درخواست‌ها در دسترس نیست.

مهم‌ترین اقدام برای شرکت در طرح مهربانی افتتاح حساب قرض الحسنه می‌باشد که این امر نیاز به پیگیری خاصی ندارد و پس از تکمیل فرم افتتاح حساب آنلاین یا حضوری، در اسرع وقت حساب ایجاد خواهد شد. متقاضیان پس از سپرده‌گذاری می‌توانند راهنمایی‌های لازم را از مشاوران دریافت کرده و در صورت لزوم پیگیری‌ها را به شکل حضوری انجام دهند.

 

جدول وام قرض الحسنه بانک ملی طرح مهربانی

برای مشاهده جدول وام قرض الحسنه بانک ملی در طرح مهربانی، افراد حقیقی یا حقوقی می‌توانند به سایت بانک ملی مراجعه کرده و پس از تعیین میزان سپرده و مدت زمان آن، جدول مربوط به اقساط را مشاهده نمایند.

پیشنهاد می‌شود افراد پیش از ثبت نام در طرح مهربانی، میزان سپرده و مدت زمان سپرده‌گذاری را مشخص کرده و با استفاده از جدول وام قرض الحسنه بانک ملی، تعداد و مبلغ اقساط را بررسی نمایند. طبیعتاً داشتن اطلاعات حدودی در خصوص اقساط وام باعث آرامش خاطر افراد می‌شود و منجر به اتخاذ تصمیمی اصولی‌تر می‌شود.

 

مزایای وام طرح مهربانی بانک ملی

در مورد مزایای وام طرح مهربانی بانک ملی باید اظهار داشت که این تسهیلات تنها کارمزدی به نرخ 2 تا 4 درصد دارند و فاقد هر گونه سود به حساب می‌آید. افراد حقیقی یا حقوقی می‌توانند پس از اخذ تسهیلات، در مدت زمان 6 تا 60 ماه بازپرداخت را انجام داده و از طریق پرداخت هزینه‌های ماهانه متناسب بدهی خود را تسویه نمایند.

یکی دیگر از مزایای وام طرح مهربانی بانک ملی این است که افراد تنها به یک ضامن نیاز دارند و اجباری برای معرفی ضامن‌های بیشتر یا سفته‌گذاری وجود ندارد. متقاضیان حتی در صورت 1 ماه سپرده‌گذاری نیز می‌توانند در طرح مهربانی و وام قرض الحسنه بانک ملی شرکت کرده و کمک هزینه‌ای متناسب با مبلغ و مدت زمان سپرده‌گذاری دریافت کنند.

امکان ایجاد حساب قرض الحسنه در سامانه بام و به شکل آنلاین وجود دارد و اجباری برای ثبت نام حضوری در طرح مهربانی نخواهد بود. افراد در صورت تمایل می‌توانند تحت شرایط خاصی امتیازات گردش حساب خود را به خانواده یا کارمندان سازمان منتقل کرده و به افراد در جهت اخذ تسهیلات کمک شایانی نمایند.

سوالات متداول

 

1- وام قرض الحسنه بانک ملی چیست؟

به وام قرض الحسنه بانک ملی طرح مهربانی نیز گفته می شود که این وام فاقد سود بوده و تا سقف 300 میلیون تومان به اشخاص حقیقی و حقوقی اعطا می گردد.

 

2- شرایط دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی چیست؟

جهت اخذ وام قرض الحسنه بانک ملی افراد نیاز به سپرده گذاری 1 الی 12 ماهه و معرفی یک ضامن دارند.

3- نحوه ثبت نام و دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی به چه صورت است؟

ثبت درخواست وام قرض الحسنه بانک ملی به صورت حضوری یا غیر حضوری و از طریق مراجعه به سامانه بام در دسترس می باشد.
چنانچه جهت دریافت وام قرض الحسنه بانک ملی به ضامن نیاز دارید میتوانید از ضامن میشم کمک بگیرید.
این نوشته در ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *